Sıkça Sorulan Sorular

ÖDEME VE BANKACILIK İŞLEMLERİ
 
  • Üniversite hesaplarına yatırılması gereken fazla ve yersiz ödemeler (maaş-ekders iadesi gibi) veya teminat, kira, elektrik, su bedeli gibi ödemeler nereye yapılmalıdır?

Üniversitemiz hesaplarına yapılacak maaş-ekders iadesi gibi veya teminat, kira, elektrik, su bedeli gibi ödemeler Üniversitemizin T.C. Ziraat Bankası Tarsus Şubesinde bulunan TR73 0001 0002 3886 8454 6950 01 IBAN numaralı banka hesabına, ödemeyi yapan ve ödeme nedeni bilgilerini içerir bir açıklama (örneğin -----fazla yatırılan ekders tutarının iadesi, adı soyadı-----) ile yapılmalıdır.

  • Üniversitemize naklen atandım. Sürekli görev yolluğumu ne zaman ve nasıl alabilirim?

Sürekli görev yolluğu ödenmesine yönelik talebinizi ve yolluk bildiriminizi kadronuzun bulunduğu birime iletebilirsiniz. Sürekli görev yolluğu ödeneklerinin kullanılabilirliği ölçüsünde en kısa sürede ödeme emri belgesi ve eklerinin kadronuzun bulunduğu birim tarafından hazırlanarak Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına iletilmesinin ardından en geç 4 işgünü içerisinde maaş ödemenizin yapıldığı banka hesabınıza ödemeniz gerçekleştirilecektir.

DIŞ DESTEKLİ (TÜBİTAK VB.) PROJE İŞLEMLERİ
 
  • Üniversitemiz kadrosunda öğretim üyesi olarak görev yapıyorum. TÜBİTAK'a yaptığım proje başvurusu kabul edildi. Proje ödemeleri konusunda ne yapmam gerekir?

Üniversitemiz kadrosunda görev yapan akademisyenlerimizin proje işlemleri için linke yer alan dilekçeyle başvurmaları gerekmektedir.